VÖÖTATUD RÕÕMUGA

On vaid üks viis, kuidas õhutada oma südant üles ja püsida rõõmus. „Mu hing januneb Jumala järele, elava Jumala järele…Mu silmavesi on mulle leivaks ööd ja päevad…Ma valan välja oma hinge… Miks sa oled nii rõhutud, mu hing, ja nii rahutu mu sees? Oota Jumalat, sest ma tahan teda veel tänada ta palge abi eest!“(Psalmid 42:2-5). See on Jumala sõnum kõigile neile, kes on „rõhutud“. Neile, kes on kurvad, lüüa saanud, nukrameelsed, heitunud ja rõõmuta.

Miks ma olen nii masendunud? Miks ma olen nii morn ja kurb? Miks ma olen olukordade all? Miks ma leinan? Taavet isegi ei püüa leida vastuseid neile küsimustele oma psalmis. Kõik, mida ta vaid ütleb, on: „Looda Jumala peale! Tema on mu lootus ja mu abi.“ Neile aga, kes kannatlikult ja ootusärevalt Issandat ootavad, ütleb ta: „Päeval annab Issand käsu oma heldusele ja öösel kostab minu laul temale, palve mu elu Jumala poole.“ (Psalmid 42:9).

Jumal on andnud meile selge hoiatuse, et Tema jaoks on see äärmiselt tõsine asi, kui me ei teeni Teda rõõmuga. 5 Moosese 28 ptk’s võime lugeda kõikvõimalikest needustest ja haigustest, mis tabavad uskmatuid: „Ja sinu peale tulevad kõik need needused…sest sa ei ole teeninud Issandat, oma Jumalat, rõõmuga ja heast südamest kõige külluse eest.“ (5 Moosese 28:45-47). Jumal ütleb: „Sa oled keskendunud mingile väikesele haiget saamisele; mingile väikesele eksimusele ja keset seda kõike unustanud kõik need õnnistused ja imelised asjad, mis ma sulle teinud olen!“

Kristus pöörab su lootusetuse hõiskamiseks ja riietab sind rõõmuga. Kui sa vaid usud Temasse. „Sina muutsid mu kaebuse mulle ringtantsuks; sa vallandasid kotiriide mu seljast ja panid rõõmu mulle vööks.“ (Psalmid 30:11). Armsad Jumala pühad – rõõmustuge Tema lootuses ja elage!