JUMALA KASV SINU SEES

Sa pole võib-olla üldse teadlikki sellest võrratust küpsemise protsessist, mis sinu sees toimub. Paulus võrdleb meie vaimset kasvu meie füüsilise ihu kasvuga. Ta ütleb, et meie hing saab kosutatud ja toidetud samal moel nagu meie lihased, liigesed ja rakud. Ta nimetab seda „kasvamiseks Jumala kasvamises“ (vt Koloslastele 2:19). Taoline kasv lähtub ainuüksi Peast. Ehk lihtsamalt öelduna – kui sina usud ja usaldad Kristust ning jääd Temasse, täidab Tema lõputu eluvool su hinge. Jeesus on see lõpmatu elujõud sinu sees; voolav hoovus, mis kunagi ei lõppe. Seetõttu voolab ka Tema elu pidevalt sinus - isegi siis, kui sa magad. Ta varustab sind värskete tagavaradega igal hommikul ja seda sõltumata sellest, kuidas sa end ka väliselt ei tunneks.

Mis sa arvad, kuidas iisraellased kõrbes 40 aastat vastu pidasid? Nad elasid mannast, mis oli saadetud otse taevast. See nn „inglite toit“ hõlmas endas kõiki vajalikke toitaineid, et ehitada üles iisraellaste immuunsüsteem. See on ka põhjus, miks Jumala rahvas ei nakatunud kunagi ühtegi Egiptuse haigusesse. Kaananlased ja vilistid surid nende paremal ja vasakul käel katku, samas kui iisraellased olid immuunsed kõige toimuva suhtes.

Sama lugu on ka Kristusega, kes on meie tänase päeva „manna“. Tema on see leib, kes on meile taevast saadetud ja Ta ehitab üles meie vaimset immuunsüsteemi, mis peab vastu kõikvõimalike pattude suhtes. Me ei pruugi ehk väliselt näha selle manna mõju meie sees (nii nagu me ei näe ka oma füüsilise ihu immuunsüsteemi tugevnemas), kuid Jumala Sõna tõotab meile, et kõik, kes armastavad Jeesust, saavad tugevamaks oma vaimse immuunsuse poolest.

Mõtle sellele: jah, su elus võib ikka tulla ette aegu, kus koged kiusatusi, kuid aastatega kasvab su vastupanu võime ahvatluste suhtes. Ja su tülgastus sind ümbritseva roppuse ja rüveduse osas kasvab samuti. Sa ei mõtle ega räägi enam nii nagu maailm seda teeb. Samal ajal, kui su töökaaslased hõiskavad: „Jee, täna on reede – peo panemise aeg!“, mõtled sina: „Veel vaid kaks päeva pühapäevani!“ Seda seetõttu, et sa kasvad!